a r t p o m p

Oczyszczanie

Wybierz doświadczenie! Nasi pracownicy mają specjalistyczne kursy, masz pewność profesjonalnej usługi.

Kompletny montaż pompy ciepła

Kompletna instalacja oparta na pracy pompy ciepła dzieli się na 3 części:


  • POMPA CIEPŁA

  • UKŁAD HYDRAULICZNY POMIĘDZY POMPĄ CIEPŁA A ROZDZIELACZEM

  • SYSTEM CENTRALNEGO OGRZEWANIA.


Właściwe wykonanie powyższych prac zagwarantuje prawidłową pracę pompy ciepła z najwyższym współczynnikiem efektywności. Zanim jednak przejdziemy do prac montażowych musimy zająć się obliczeniami. Najważniejsze w montażu pompy ciepła jest odpowiedni dobór jej mocy grzewczej w stosunku do zapotrzebowania na energię cieplną danego budynku

Posiadając już obliczenia zapotrzebowania na energię cieplną budynku przechodzimy do doboru pompy ciepła. Wykorzystujemy do tego celu program WP-OPT – komputerowy program symulacyjny instalacji z pompami ciepła, uznawany za jeden z najbardziej dokładnych programów tego typu. Wprowadzamy informacje związane m.in. z OZC, rodzajem ogrzewania ( temperaturą zasilania ) oraz wszystkimi najważniejszymi parametrami dobieranej jednostki pompy ciepła. Efektem tego jest bardzo dokładny dobór jej mocy grzewczej. Obliczanie zapotrzebowania cieplnego wraz z dokładnym doborem mocy pompy ciepła jest zajęciem czasochłonnym , ale tylko w ten sposób gwarantuje poprawną pracę instalacji i co równie ważne, daje możliwość wglądu w analizę rocznych kosztów eksploatacji pompy ciepła.

Montaż jednostki wewnętrznej pompy ciepła

Przy wyborze miejsca montażu jednostki wewnętrznej pompy ciepła należy wziąć pod uwagę swobodę dostępu do niej. Związane jest to z pracami serwisowymi jak również łatwym dostępem do sterownika pompy ciepła. Należy również doprowadzić zasilanie odpowiednim kablem elektrycznym. Uzależnione jest to od rodzaju pompy ciepła, tzn. czy jest jednofazowa czy trójfazowa. Nie można pominąć zabezpieczenia elektrycznego jednostki wewnętrznej. Należy podłączyć zasilanie na osobnym zabezpieczeniu wymaganym przez producenta pompy ciepła. Decydując się na powietrzną pompę ciepła pamiętać musimy, żeby kabel komunikacyjny nie był prowadzony w jednym peszlu z kablem zasilającym. Unikniemy w ten sposób ryzyka zakłóceń w automatyce.

Mamy doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników.

Wybierz doświadczenie! Nasi pracownicy mają certyfikaty min. Galmetu i specjalistyczne kursy montażu. Wybierajac nas wybierasz to że twoja usługa będzie kompleksowo skończona od A do Z. Wybierz mądrze, wybierz profesjonalizm:

  • Profesjonalizm
  • Doświadczenie
  • Kursy i certyfikaty
  • Doskonałe opinie

Kto nie błądzi! kilka pytań o montaż i pompy ciepła

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Architecto quidem facere deserunt sint animi sapiente vitae suscipit.

Appland is completely creative, lightweight, clean & super responsive app landing page.

.

.

Nie ma tu twojego pytania? Napisz do nas, chętnie odpowiemy na twoje pytanie

Kontakt

Gotowy na współpracę?

Napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie pomożemy z doborem najlepszej usługi, jesteśmy dostępni 6 dni w tygodniu!